№19 (199) 2019 /

Чи можна покласти додаткові обов’язки на працівника за наказом керівника

Нині досить часто можна почути запитання: як правильно оформити наказ про те, що на працівника покладаються обов’язки з обліку електронних листків непрацездатності?

Так ось: якщо працівник і раніше вів облік листків непрацездатності й такі обов’язки передбачені його інструкцією, то додатковий наказ видавати не потрібно — він і надалі має вести такий облік. 

А якщо ні?

Тоді ці обов’язки є для працівника додатковими, і роботодавець не може їх просто на нього покласти. Тож спочатку варто перечитати посадову (робочу) інструкцію працівника.

Трапляється, що в наказі про покладення додаткових обов’язків не вказується про додаткову оплату. Або зазначається про премію за виконання додаткової роботи чи збільшення навантаження. Щоразу хочеться запитати: навіщо ж надавати інспектору праці прямі підказки для фіксації порушень законодавства про працю? Щоб уникнути непорозумінь і ризиків, потрібно чітко визначити, як і коли може встановлюватися додаткова робота, як вона оплачується, за що може виплачуватися премія тощо. Проаналізуємо норми законодавства щодо покладення додаткових обов’язків на працівників і можливості для їх реалізації.

Детальніше