№23 (203) 2019 / Складні питання для профі

Чи звільняти мобілізованого працівника після закінчення строкового договору?

Чи потрібно звільняти мобілізованого працівника, якщо в нього закінчився строк трудового договору?

На цю тему ми розмістили на сайті, вважайте, два майже протилежні роз’яснення органів Держпраці. Тому далі трохи історії та наша порада з цього приводу.

Запитання, чи звільняти мобілізованого працівника після закінчення строкового трудового договору, не є новим. Нагадаємо, що воно постало, коли вперше було оголошено мобілізацію ще в 2014 р. І Мінсоцполітики в листі від 05.12.2014 р. № 520/06/186-14 роз’яснювало, що відповідно до п. 2 частини першої ст. 36 КЗпП підставами припинення трудового договору є закінчення його строку. Укладаючи строковий трудовий договір, працівник надає добровільну згоду на його розірвання у визначений сторонами в трудовому договорі термін. Тому звільнення працівника за цією підставою не є звільненням з ініціативи роботодавця.

Докладніше на нашому сайті KadrEX