Газета «Консультант Кадровика», № 11 (191) 2019

Корисні поради для роботи

Журнал обліку відпусток

Облік відпусток працівників має відображатися в їхніх особових картках, але таким чином досить важко вести контроль за наданням відпусток усім працівникам. Ознайомтеся з прикладом Журналу обліку відпусток, який значно заощадить час у разі потреби пошуку оперативної інформації щодо використання відпусток співробітниками підприємства.

Складні питання для профі

Легша робота для вагітної жінки: як оформити переведення

Згідно із законодавством про працю у деяких випадках роботодавець повинен перевести працівника на легшу роботу. Як свідчить практика, найчастіше цього потребують вагітні жінки (хоча таке право є і у жінок, які мають дітей віком до трьох років, і у будь-якого працівника, який згідно з медичним висновком потребує за станом здоров’я надання легшої роботи). Ознайомтеся із загальними вимогами законодавства щодо такого переведення, а також із покроковим алгоритмом дій та кадровими процедурами у разі переведення на легшу роботу вагітної жінки.

«Сторонні» обов’язки кадровика

Підготовка кадрів на виробництві: хто і як має це робити?

Кожне підприємство зацікавлене у підвищенні продуктивності праці, а для цього потрібен висококваліфікований персонал. Тому найважливішим чинником ефективної роботи підприємства є безперервна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації його працівників. Дізнайтеся, на який структурний підрозділ, залежно від специфіки підприємства, можна покласти відповідні функції та як забезпечити його продуктивну взаємодію з іншими підрозділами підприємства.

Професійна класифікація

Розрізняємо схожі професії і посади: розгляд практичних ситуацій

У Класифікаторі професій деякі окремі професійні назви робіт схожі між собою, наприклад, мають один корінь, і кадровикам іноді досить складно визначити, чим же конкретно вони відрізняються. А іноді буває, що назви посад в одному структурному підрозділі різні, але незрозуміло, у чому саме полягають відмінності у посадових обов’язках різних працівників. Ознайомтеся з подібними ситуаціями та способами їх вирішення.

Управління персоналом

Типові кар’єрні помилки і застарілі стереотипи

Багато людей приділяють своїй роботі більше часу, аніж було б потрібно за умовами трудового договору, виконують завдання, які не мали б виконувати, і при цьому не розуміють, чому вони не отримують підвищення заробітної плати та вищу посаду. Звісно, іноді це може бути і банальним збігом обставин, і певною несправедливістю з боку керівництва тощо. Проте досить часто причиною такого прикрого зупинення кар’єри є типові помилки, яких припускаються самі працівники, а також наявність певних стереотипів, які вже давно перетворилися на міфи й не приносять користі. З’ясуйте, які саме помилки можуть стати перешкодою для здійснення кар’єрних планів, аби ніколи їх не припускатися й досягти успіхів у професійному зростанні.

Зворотний зв’язок

Працівник повернувся зі щорічної відпустки (повної тривалості, 24 календарні дні) й написав заяву на звільнення, але робочий рік, за який йому ця відпустка надавалася, ще не закінчився. Окрім цього, у березні він використав і 10 днів відпустки «на дітей» (його дружина померла, він сам виховує малолітню дитину). Чи можна провести відрахування за отримані ним «наперед», ще невідпрацьовані, дні відпустки?

Працівник був відсутній на роботі практично цілий робочий день. Але для фіксації прогулу трьох годин підряд не набирається — через кожні дві – дві з половиною години він заходив до свого кабінету, щось там робив, а через хвилин 15 знову залишав територію підприємства. Проте разом вийшло понад шість годин за один день. Чи можна його звільнити за прогул?

Чи можна відкликати працівника зі щорічної відпустки у разі виникнення виробничої необхідності і якщо можна, то як правильно скласти відповідний наказ?

Відповіді на ці запитання читайте на сторінках нашої газети.

Календар кадровика

У кожному номері газети — календар кадровика на два місяці із зазначенням усіх святкових і неробочих днів та тих, в які тривалість робочого дня зменшується на одну годину, підсумком робочого часу при 40-годинному робочому тижні, а також важливими датами, в які слід не забути привітати рідних та друзів зі святами або ж подати відповідні звіти до державних органів.

Нормативно-правові акти

З кожним номером — вкладка з нормативними актами, яку можна легко вирвати з газети, робити поряд з текстом необхідні записи та зберігати в окремій теці. Наразі — постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві» від 17 квітня 2019 р. № 337 (Продовження. Початок у № 9 (189) – 10 (190)).