Газета «Консультант Кадровика», № 11 (215) 2020

Законодавство
Огляд змін
Актуально
Практичне застосування фемінітивів
Зміною № 9 передбачена можливість застосовувати фемінітиви. Про те, що це таке, і як правильно ними користуватися, ми й розповімо у цій статті.
Кадрова документація
Оформлення дубліката трудової книжки
З початку року введено електронний облік трудової діяльності працівників. Тепер у працівників та роботодавців є можливість направляти сканкопії трудових книжок до Пенсійного фонду України. Щоб усе було правильно подане, в особи або роботодавця має бути трудова книжка, оформлена належним чином. Тож, у разі втрати чи знищення трудову книжку необхідно поновити, тобто оформити дублікат. Про нюанси оформлення та видання дубліката трудової книжки — у статті.
Цивільно-правові відносини

Укладання цивільно-правового договору
Іноді підприємству може бути вигідно укласти цивільно-правові договори. За такими договорами часто фактично виконуються такі ж самі роботи, як і роботи за трудовим договором окремими штатними працівниками, але порядок оформлення, а також правові взаємовідносини між сторонами такого договору значно різняться від правових відносин за трудового договору.
Шаблони і форми
Зразок цивільно-правового договору про надання послуг
Зразок акту про прийняття послуг
Заповнена форма заявки підприємства для визначення категорій працівників, які підлягають періодичному медичному огляду
Форма списку громадян, які підлягають приписці до призовної дільниці

Трудові відносини
Стажування за кордоном: основні засади
Незважаючи на карантинні обмеження, підприємства можуть направляти своїх працівників до інших країн для набуття досвіду. Таке набуття досвіду зазвичай називається стажуванням. Щоб не припускатися помилок, роботодавець має врахувати всі нюанси та правильно його оформити. Про нюанси оформлення такої поїздки читайте в матеріалі.
Правила поновлення незаконно звільненого працівника
Серед трудових спорів, які виникають у відносинах між працівником та роботодавцем, значна частина припадає на ті, які випливають із незаконного звільнення (переведення) працівника та пов’язані з його поновленням на роботі й відповідними змінами формулювання причин звільнення. Ця тема є досить актуальною та потребує детальних роз’яснень.
Час відпочинку
Порядок надання окремих соціальних відпусток
У статті йтиметься про відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, і відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного (шестирічного) віку. Попри те, що вони належать до соціальних, їх варто чітко розмежовувати, адже надають їх із різних підстав. Про це — у статті.
Корисні поради
Зворотний зв’язок
Робочий час
Наднормова робота та робота в нічний час
Не на всіх підприємствах і не всі працівники працюють за «стандартним» режимом роботи з 9:00 до 18:00. Тим, хто працює на підприємствах зі змінним режимом роботи, доводиться працювати і в нічний час, коли більшість людей відпочиває. Крім того, трапляється, що за певних обставин керівництво підприємства залучає своїх підлеглих до наднормової роботи. Про те, як правильно оформити таку роботу та роботу вночі, а також як її оплатити, дізнаєтесь зі статті.
Перенесення вихідних і робочих днів
Переглядаючи календар наступного робочого року й читаючи листа про розрахунок норм тривалості робочого часу, більшість кадровиків замислюються над запитаннями «Які дні будуть робочими?», «Чи потрібно переносити робочі дні?» та «Скільки цього року випадає вихідних, святкових днів?». Розібратися із цим варто швидко, адже до відділу кадрів вже скоро будуть звертатися працівники підприємства. Тож про святкові, вихідні, робочі дні та їх перенесення — у статті.
Алгоритми та додатки
Календар кадровика

 

Номер на profpressa.com: 

https://profpressa.com/vydannya/consultant-kadrovyka/