Газета «Консультант Кадровика», № 12 (216) 2020

Законодавство
Огляд змін
Трудові відносини
Нюанси оформлення трудових відносин за сумісництвом
Серед різних категорій працівників на підприємствах часто можна зустріти і так званих сумісників, тобто працівників які працюють на підприємстві за сумісництвом. Тому у статті ми розповімо про нюанси оформлення трудових відносин із ними, зокрема прийняття їх на роботу.
Самоізоляція та хвороба працівника: виконання його обов’язків
У сучасних умовах карантину роботодавці зіткнулися із ситуаціями, коли велика кількість працівників хворіє чи перебуває на самоізоляції. У такому випадку роботодавець має вирішити: хто, яким чином буде виконувати роботу відсутнього працівника та як буде оплачуватися додаткова робота. Про це розповімо у статті.
Основне про заохочення персоналу
Правильне застосування різних заходів заохочення позитивно впливає на продуктивність праці на підприємстві, є ефективним чинником стимулювання працівників до творчої та активної праці, є відбиттям позитивної оцінки роботодавцем результативності працівника. Отже, що розуміється під заохоченням? Які обов’язкові формулювання має містити наказ? Відповіді на всі ці актуальні питання — у матеріалі нижче.
Шаблони і форми
Типова форма наказу про прийняття на роботу
Типова форма відомості про наявність транспортних засобів

Охорона праці
Медичні огляди працівників
Відповідно до ст. 159 КЗпП працівник зобов’язаний проходити у встановленому порядку попередні та періодичні медичні огляди. Але не всі працівники підлягають обов’язковим медичним оглядам, а лише окремі категорії. Для різних категорій працівників можуть бути передбачені і різні види оглядів. Про те, для яких працівників передбачені медичні огляди та за яким порядком вони відбуваються, розповімо у статті.
Робочий час
Календар робочого часу на 2021 рік
Єдиної норми тривалості робочого часу на рік законодавством не встановлено. Вона може бути різною, залежно від того, який робочий тиждень запроваджено, яка тривалість щоденної роботи, коли встановлені вихідні. У зв’язку з цим на підприємствах норма тривалості робочого часу на рік визначається самостійно з дотриманням вимог ст. 50–53, 67 і 73 КЗпП. Як це зробити — у статті.
Корисні поради
Зворотний зв’язок
Оплата праці
Резерв відпускних виплат
Іноді кадровикам необхідно виконувати багатопрофільні завдання. Наприклад, не тільки вміти складати графік відпусток, але за необхідності, самостійно обчислювати на його основі суму резерву для їх оплати. Для того, щоб йому мати хоча б найменший досвід у цьому, розповімо про те, як виконувати такий розрахунок.
Час відпочинку
Графік відпусток: підготовка до складання та затвердження
Згідно із законодавством одним з основних документів на підприємстві, в установі, організації, на підставі якого мають надаватися щорічні відпустки його працівникам, є графік відпусток. Про те, як підготуватися до його складання та затвердження з урахуванням вимог законодавства, ми і розповімо у цій статті.
Матеріали, опубліковані в газеті за 2020 рік
Алгоритми та додатки
Календар кадровика 

Номер на profpressa.com: 

https://profpressa.com/vydannya/consultant-kadrovyka/