Газета «Консультант Кадровика», № 15 (171) 2018

Що день прийдешній нам готує?

Ознайомтеся з роз’ясненнями Верховного Суду щодо неможливості застосування як підстави для звільнення факту прийняття на військову службу за контрактом в особливий період, а також щодо дії самого «особливого періоду» в Україні, та дізнайтеся, якої позиції дотримується Мінсоцполітики у питанні визначення середнього заробітку, що не враховується до заробітної плати для забезпечення її мінімального рівня.

Кадрове діловодство

Тато у декретній відпустці: особливості надання та оформлення

Довідайтеся, яким чином відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку може оформити не мати, а батько дитини, які додаткові документи для цього потрібні, а також ознайомтеся зі зразками відповідної заяви працівника та наказом роботодавця.

Соціальний захист

Система пенсійного забезпечення в Україні: подання та оформлення документів для призначення пенсії

Аби пенсію було призначено певній особі, вона повинна подати (самостійно або через своїх представників, у т. ч. й відділ кадрів свого підприємства) комплект належним чином оформлених документів до відповідного органу Пенсійного фонду України, який має їх розглянути та прийняти рішення щодо призначення пенсії. Дізнайтеся, якими нормативно-правовими актами регулюється зазначена процедура, як її правильно провести, а також ознайомтеся зі зразками документів, що знадобляться для оформлення пенсії.

Професійна класифікація

«Заступники» керівників: хто, скільки та навіщо

Скільки заступників може бути у начальника відділу або у директора підприємства? На це питання у кожного роботодавця своя відповідь, оскільки в Україні нормативно визначено кількість заступників начальників відділів тільки на рівні державної служби, в усіх інших видах діяльності кількість «замів» різних рівнів законом не обмежується. Нерідко з подібних організаційно-управлінських питань звертаються й до фахової думки кадровиків. З’ясуйте, на які функціональні обов’язки діючих та потенційних заступників керівників слід звертати увагу, аби визначити реальну потребу в них вашого підприємства.

Управління персоналом

Яких працівників варто позбутися: типи, причини, правила

Питання про те, що робити з працівником, який заважає працювати іншим й внаслідок цього приносить набагато більше шкоди підприємству, ніж користі, хвилює багатьох роботодавців та керівників різних рівнів. Кожне підприємство вирішує такі проблеми по-різному — хтось пропонує звільнитися за угодою сторін з виплатою непоганої компенсації, хтось приймає рішення про скорочення відповідної посади, а хтось створює умови, коли «незручний» працівник сам виявляє бажання звільнитися. Тож з’ясуйте, яких саме працівників варто позбутися якомога скоріше та чому:

  • Психологічні типи «шкідників»
  • Загрози зволікання зі звільненням
  • Правила для мирного «розлучення»
  • Помилки, яких краще не припускатися

Зворотний зв’язок

Працівник протягом тижня перебував на лікарняному, але загубив листок непрацездатності (тема: листок непрацездатності) й згодом приніс на підприємство його дублікат — чи має значення для оплати, що надано не оригінал, а дублікат листка непрацездатності?

Збираємося прийняти на роботу двох бухгалтерів, які будуть працювати вдома — чи потрібно для цього оформлювати ще якісь документи, окрім наказу про прийняття на роботу?

Чи потрібно звільняти працівника, який понад чотири місяці не виходить на роботу через тимчасову непрацездатність і коли це слід зробити?

Водій у вільний від роботи час використав у власних інтересах авто підприємства й потрапив у аварію. Чи можемо ми вимагати від нього відшкодування завданих внаслідок аварії збитків у повному обсязі, якщо договір про повну матеріальну відповідальність з ним не укладався?

Відповіді на ці запитання читайте на сторінках нашої газети.

Обідня перерва

Усміхніться, читаючи анекдоти про кумедні побутові ситуації, ознайомтеся з «добрими порадами» щодо поведінки на роботі, а також отримайте задоволення від розгадування цікавих головоломок.

Календар кадровика

У кожному номері газети — календар кадровика на два місяці із зазначенням усіх святкових і неробочих днів та тих, в які тривалість робочого дня зменшується на одну годину, підсумком робочого часу при 40-годинному робочому тижні, а також важливими датами, в які слід не забути привітати рідних та друзів зі святами або ж подати відповідні звіти до державних органів.

Нормативно-правові акти

З кожним номером — вкладка з нормативними актами, яку можна легко вирвати з газети, робити поряд з текстом необхідні записи та зберігати в окремій теці. Наразі — наказ Державної служби статистики України «Про затвердження форми державного статистичного спостереження № 1-ПВ (квартальна) «Звіт із праці» від 6 липня 2018 р. № 134 та лист Національного банку України «Рекомендації для зниження ризику шахрайських операцій» від 4 липня 2018 р. № 57-0009/36366.