Газета «Консультант Кадровика», № 16 (196) 2019

Трудові правовідносини

Стягнення з працівника аліментів на дитину

Дізнайтеся, як бути, якщо на вашому підприємстві працює людина, яка має сплачувати аліменти на дитину: зокрема, за якими підставами можуть здійснюватися відрахування аліментів, з яких виплат провадиться утримання аліментів, а з яких — ні, в який строк необхідно відраховувати аліменти, а також ознайомтеся з прикладом заяви про утримання аліментів із зарплати та практичними ситуаціями, що виникають під час утримання з працівника аліментів на дитину.

Складні питання для профі

Трудові та інші відносини з фрилансерами

Останнім часом все частіше підприємства залучають до виконання окремих робіт так званих фрилансерів, чому сприяє бурхливий розвиток різних інформаційно-комунікаційних та комп’ютерних технологій. З’ясуйте, ким є фрилансери, у яких випадках їх доцільно залучати до виконання певних робіт, як правильно оформити з ними відносини, а також ознайомтеся з деякими нюансами співпраці з ними, зокрема:

  • Користь від віддаленої роботи
  • Трудові договори з фрилансерами
  • Договори підряду та надання послуг
  • Оплата роботи і питання оподаткування

Професійна класифікація

Обираємо назви посад і професій у сфері охорони здоров’я

Під час вирішення різних питань професійної класифікації у сфері охорони здоров’я у більшості випадків слід враховувати вимоги не лише Класифікатора професій, а й галузевого випуску 78 «Охорона здоров’я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Розглянемо кілька прикладів вирішення проблемних ситуацій, які виникли у кадровиків закладів охорони здоров’я під час пошуку підходящих назв посад і професій для своїх працівників.

Управління персоналом

Як скласти посадову інструкцію для менеджера з персоналу

У своїй роботі менеджер з персоналу керується нормативними актами, правилами внутрішнього трудового розпорядку підприємства, статутом і посадовими інструкціями. А посадова інструкція менеджера з персоналу і є його головним робочим документом. Звісно, посадові інструкції можуть суттєво різнитися, оскільки є різними й потреби підприємств, однак багато пунктів залишаються незмінними для всіх менеджерів з персоналу. Дізнайтеся, як скласти такий документ, що обов’язково слід вказати у кожному з його підрозділів, а також ознайомтеся з особливостями роботи менеджера з персоналу, зокрема, з плюсами та мінусами такої професії.

Зворотний зв’язок

Збираємося проводити незначне скорочення штату, у зв’язку з цим виникає запитання — чи обов’язково працівникам, які підпадають під скорочення, пропонувати іншу роботу на підприємстві?

Чи повинен роботодавець надати працівникові, який звільняється за власним бажанням, невикористану частину щорічної відпустки з подальшим звільненням?

Чи потрібно звільняти працівників у разі реорганізації підприємства внаслідок його приєднання до іншого й заново приймати їх на роботу?

Деякі з наших працівників регулярно запізнюються на роботу (у середньому на 30 – 40 хвилин), директор вирішив ввести систему штрафів (за кожне запізнення мінус 100 грн із зарплати), але ж у законодавстві не передбачено такого виду дисциплінарного покарання — чи буде це законним, якщо внести відповідні зміни до трудових договорів з цими працівниками?

Відповіді на ці запитання читайте на сторінках нашої газети.

Тестування з української

Подвоєння у словах іншомовного походження

Досить часто спричиняє ускладнення написання слів іншомовного походження, які мають подвоєння в мові, з якої вони запозичені. Цьому питанню навіть присвячена одна із змін у новому правописі, що стосується скасуванню подвоєння -кк- у власних іменах іншомовного походження. Тож ознайомтеся з особливостями відтворення українською слів, що в мовах-оригіналах мають різноманітні подвоєння приголосних — адже подвоєнню в словах іншомовного походження присвячене й одне із запитань тестування на знання державної мови.

Календар кадровика

У кожному номері газети — календар кадровика на два місяці із зазначенням усіх святкових і неробочих днів та тих, в які тривалість робочого дня зменшується на одну годину, підсумком робочого часу при 40-годинному робочому тижні, а також важливими датами, в які слід не забути привітати рідних та друзів зі святами або ж подати відповідні звіти до державних органів.

Нормативно-правові акти

З кожним номером — вкладка з нормативними актами, яку можна легко вирвати з газети, робити поряд з текстом необхідні записи та зберігати в окремій теці. Наразі — Генеральна угода про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2019 – 2021 роки від 14 травня 2019 р. (витяг).