Газета «Консультант Кадровика», № 2 (206) 2020

Законодавство
Огляд змін
Актуально
Електронний облік трудової діяльності
Постановою КМУ «Про запровадження обліку трудової діяльності працівника, фізичної особи — підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі» від 27.11.2019 р. No 1084, яка набрала чинності 26.12.2019 р., Кабмін затвердив Порядок електронного обліку трудової діяльності працівника. Зроблено це з метою накопичення, зберігання та використання інформації про набуті працівником стаж роботи, освіту, кваліфікацію для підтвердження наявного трудового стажу під час укладання трудового договору, призначення пенсій та для інших цілей, передбачених законодавством. Яким чином це буде працювати — у статті.
Оновлений порядок перевірок Держпраці
В черговий раз, постановою КМУ «Про внесення змін до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю» від 04.12.2019 р. No 1132, Уряд затвердив Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю у новій редакції. Постанова набрала чинності 31.12.2019 р. і основною зміною є те, що відтепер інспектування Держпраці буде проводитися без попередження і лише шляхом виїзних інспекційних відвідувань. Про новий Порядок перевірок — у статті.
Звітність
Особи з інвалідністю: виконання нормативу

Для осіб з інвалідністю передбачено чимало різних пільг і переваг у сфері праці, зокрема з питань працевлаштування. Крім цього, для підприємств, які використовують найману працю, встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування таких осіб. Про порядок надання звіту, обчислення нормативу та документальне оформлення — у статті.
Шаблони і форми
Заява про реєстрацію роботодавця у відділенні Фонду соціального захисту інвалідів
Форма Звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів

Квоти на працевлаштування: інформація для самоперевірки

Незважаючи на те що інформація про зайнятість і працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, мала бути подана підприємствами до 01.02.2020 р., редакція газети вирішила висвітлити цю тему зараз, адже попередній номер був тематичним, де подібний розгляд був недоцільним. Тож рекомендуємо переглянути статтю задля перевірки правильності подання звітності.
Професійна класифікація
Підбираємо назви посад у сфері охорони здоров’я
Одним із найскладніших видів економічної діяльності з точки зору професійної класифікації є сфера охорони здоров’я. Це зумовлено тим, що посади медичних і фармацевтичних працівників є досить специфічними. Розглядаючи ситуації на практиці, ми відповімо на запитання: чи можна застосовувати посаду «лікар-координатор», чи потрібно змінювати посадову інструкцію для лікаря-фтизіатра, який переводиться до іншого відділення, та яких фахівців слід працевлаштовувати до аптек?
Пільги працівникам
«Молоді» працівники: категорії та пільги
На багатьох підприємствах, установах, організаціях є працівники, яких умовно можна назвати «молодими», і які мають певні пільги та гарантії у сфері праці, що можуть різнитися залежно від конкретної пільгової категорії молодого працівника, адже згідно із законодавством, зокрема КЗпП, це можуть бути досить різні категорії — «молоді спеціалісти», «молоді робітники», «молодь» тощо.
Захищені працівники
Кризові явища в економіці та на вітчизняному ринку праці все частіше актуалізують питання захисту окремих категорій працівників. Для цих осіб законодавство встановлює додаткові гарантії у сфері трудових відносин. А чи є особливості звільнення цих працівників? Про це — у статті.
Роз’яснення
Листи
Зворотний зв’язок

Трудові відносини
Головні умови при скороченні чисельності працівників
Скорочення чисельності працівників на підприємстві є непростим завданням для роботодавця, адже має бути дотриманий певний порядок. На основні запитань, які стосуються проведення цієї процедури, відповідаємо у статті.
Алгоритми та додатки
Календар кадровика
У кожному номері газети — календар кадровика на два місяці із зазначенням усіх святкових і неробочих днів та тих, в які тривалість робочого дня зменшується на одну годину, підсумком робочого часу при 40-годинному робочому тижні, а також важливими датами, в які слід не забути привітати рідних та друзів зі святами або ж подати відповідні звіти до державних органів.