Газета «Консультант Кадровика», № 20 (200) 2019

Корисні поради для роботи
Взаємодія кадрової служби з профспілкою
Як ми дізналися із попередніх номерів, кадровій службі на підприємстві необхідно взаємодіяти із різними структурними підрозділами. Доводиться кадровій службі також взаємодіяти і з профспілкою, але кадровики не можуть брати на себе повноваження профспілки, хоча деякі з них, у разі їх обрання до складу профспілки, можуть виконувати додаткові обов’язки поза межами трудових договорів.

Кадрове діловодство
Особова справа: оформлюємо правильно
Торік до нормативних актів були внесені зміни щодо порядку зберігання документів, особливостей їх комплектування тощо. Утім не всі кадрові служби перейшли на новий порядок і врахували нововведення. Тому розглянемо усі зміни та нововведення у статті.

Актуальні роз’яснення
Корисна інформація

Практичні рекомендації
Менеджери іноземного походження (розгляд практичних ситуацій)
Менеджери продовжують залишатися однією з найбільш «популярних» професій в Україні, в т. ч. у листах читачів до редакції газети. Багато вузьких спеціалізацій менеджерів потрапляють в Україну із закордонних професійно-класифікаційних систем, внаслідок чого вітчизняним кадровикам іноді важко знайти аналоги у Національному класифікаторі України ДК 003:2010 «Класифікатор професій».

Актуально у 2019 році
Перенесення вихідних та робочих днів
Перерви в роботі
Вихідні дні

Тестування з української
Особливості написання «складних» прізвищ і імен
Зазвичай, ведучи документацію, кадровики керуються написанням прізвища у паспорті. Це правильно, адже саме цього вимагає закон. Але що робити, наприклад, тоді, коли людина називає своє прізвище по телефону або в усній формі, а його варто записати для подальшої роботи? В такому випадку необхідно знати основні правила написання «нестандартних» прізвищ, щоб не припускатися помилок, які можуть образити людину або призвести до плутанини.

Зворотний зв’язок
Як підтверджується трудовий стаж працівника в разі відсутності в трудовій книжці записів про час роботи?

Чи можна внести в трудову книжку догану за запізнення на роботу?

Чим відрізняються святкові від неробочих днів?

Календар кадровика

У кожному номері газети — календар кадровика на два місяці із зазначенням усіх святкових і неробочих днів та тих, в які тривалість робочого дня зменшується на одну годину, підсумком робочого часу при 40-годинному робочому тижні, а також важливими датами, в які слід не забути привітати рідних та друзів зі святами або ж подати відповідні звіти до державних органів.

Нормативно-правові акти

З кожним номером — вкладка з нормативними актами, яку можна легко вирвати з газети, робити поряд з текстом необхідні записи та зберігати в окремій теці. Наразі — витяг із наказу Міністерства юстиції України «Про затвердження Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів» від від 12 квітня 2012 р. № 578/5.