Газета «Консультант Кадровика», № 21 (177) 2018

Трудові правовідносини

Звільнення працівника у зв’язку з його «відмовами» від «пропозицій» роботодавця

Подекуди трапляються випадки, коли в роботодавця не має ні підстав для звільнення працівника, ні навіть такого наміру, проте обставини складаються таким чином, що деякі умови праці на підприємстві змінюються, а працівник відмовляється від пов’язаних з такими змінами «пропозицій» роботодавця. Внаслідок цього, відповідно до законодавства, вже й виникають підстави для припинення трудового договору. Дізнайтеся, якими можуть бути «відмови» працівника, що надають роботодавцю підстави для його звільнення, а також як правильно оформлювати звільнення у відповідних випадках, зокрема:

  • Відмова від переведення в іншу місцевість
  • Відмова від роботи при зміні істотних умов
  • Приклади можливих ситуацій та їх вирішення
  • Варіанти формулювань у кадрових документах

Кадрове діловодство

Комерційна таємниця на підприємстві: обмеження та документальне оформлення

Довідайтеся, що слід розуміти під поняттям «комерційна таємниця», наскільки законно вимагати від працівників «розписки» про її нерозголошення, які відомості можна віднести до складу комерційної таємниці, а які — ні, а також ознайомтеся зі зразком наказу про комерційну таємницю та можливою відповідальністю за її розголошення.

Професійна класифікація

Класифікатор професій: похідні та розширені назви

Досить часто виникають ситуації, коли кадровики витрачають години на пошук потрібної їхньому підприємству професійної назви роботи, але так і не знаходять її у Класифікаторі професій. З’ясуйте, як у такому випадку можна скористатися можливістю утворення похідних і розширених назв професій та яких помилок при цьому слід не припускатися.

Управління персоналом

Як і де шукати співробітників?

Дізнайтеся, як правильно сформулювати вимоги до кандидатів на вакантні посади, а також де варто розміщувати оголошення про наявні вакансії, аби якомога скоріше знайти хорошого працівника, який би добре підходив до колективу вашого підприємства та відповідав вакантній посаді з точки зору майбутніх завдань і обов’язків.

Зворотний зв’язок

Чи потрібно враховувати під час заповнення статистичних і кадрових звітів до облікової та середньооблікової кількості штатних працівників тих, хто працює за сумісництвом?

Як правильно назвати посаду медичного працівника з передрейсових та післярейсових оглядів водіїв згідно з Класифікатором професій, якщо обіймати її може і лікар, і медсестра, і фельдшер?

Працівник написав заяву про звільнення за власним бажанням, але наразі захворів і відкрив листок непрацездатності. Проте заяву про звільнення він відкликати не збирається й наполягає на звільненні саме в той день, який вказаний у заяві (через два тижні) — чи можемо ми за таких обставин звільнити працівника без перенесення дати звільнення?

Чи можна відкликати працівника із навчальної відпустки, якщо виникли непередбачувані обставини й на підприємстві вкрай потрібна його присутність?

Відповіді на ці запитання читайте на сторінках нашої газети.

Календар кадровика

У кожному номері газети — календар кадровика на два місяці із зазначенням усіх святкових і неробочих днів та тих, в які тривалість робочого дня зменшується на одну годину, підсумком робочого часу при 40-годинному робочому тижні, а також важливими датами, в які слід не забути привітати рідних та друзів зі святами або ж подати відповідні звіти до державних органів.

Нормативно-правові акти

З кожним номером — вкладка з нормативними актами, яку можна легко вирвати з газети, робити поряд з текстом необхідні записи та зберігати в окремій теці. Наразі — постанова Фонду соціального страхування України «Про затвердження Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат» від 19 липня 2018 р. № 11.