Газета «Консультант Кадровика», № 21 (201) 2019

Корисні поради для роботи
Взаємодія кадрової служби з профспілкою
Профспілковим органам доводиться брати участь у заохоченні працівників. Адже якщо працівник вважатиме, що когось заохотили несправедливо, то це може спричинити багато проблем і для кадрової служби.

Трудові правовідносини
Особливості трудових відносин у кооперативах
У № 15 (195) газети ми розглянули особливості трудових відносин у фермерському господарстві. Деякі особливості трудових відносин згідно із законодавством передбачені і в кооперативах. Саме їх ми детально розглянемо в цій статті.

Додаткові обов’язки кадровика
Суміщення професій (посад): порядок оформлення
Суміщення професій (посад) — це виконання працівником разом зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) протягом робочого часу за основною посадою.

Професійна класифікація
Професії та посади, пов’язані з торгівлею (розгляд практичних ситуацій)
Торгівля є найпоширенішим видом економічної діяльності, і тому працівників різних професій сфери торгівлі можна зустріти майже у всіх населених пунктах України. Такі працівники можуть бути пов’язані як з традиційною торгівлею (у звичайних магазинах і крамничках), так і з гуртовою торгівлею у відділах збуту на виробничих підприємствах або з найбільш сучасною торгівлею через інтернет.

Актуальні роз’яснення
Відпустки
Гарантії працівникам
Оплата праці

Тестування з української
Звертання та клична форма
На відміну від російської мови, українській притаманна клична форма іменників. Зокрема, вона має застосовуватися у звертаннях як в усному мовленні, так і на письмі. Через те що довгий час така форма не використовувалася (адже норми української штучно наближали до норм російської мови), то багато людей плутаються та не знають, як правильно застосовувати її на практиці. Тож у цій статті розглянемо особливості кличного відмінку та правила написання звертань.

Зворотний зв’язок
Чи можна після звільнення за п. 1 ст. 40 КЗпП у зв’язку із скороченням чисельності працівників прийняти цю ж працівницю на іншу посаду за строковим трудовим договором на час перебування іншої працівниці у відпустці для догляду за дитиною?

Працівник, який працює в режимі неповного робочого тижня (один день на тиждень), надав заяву на відпустку без збереження заробітної плати на два робочі дні. Як оформити наказ, враховуючи те, що робочі дні працівника відокремлені в часі?

Календар кадровика

У кожному номері газети — календар кадровика на два місяці із зазначенням усіх святкових і неробочих днів та тих, в які тривалість робочого дня зменшується на одну годину, підсумком робочого часу при 40-годинному робочому тижні, а також важливими датами, в які слід не забути привітати рідних та друзів зі святами або ж подати відповідні звіти до державних органів.

Нормативно-правові акти

З кожним номером — вкладка з нормативними актами, яку можна легко вирвати з газети, робити поряд з текстом необхідні записи та зберігати в окремій теці. Наразі — витяг із наказу Міністерства юстиції України «Про затвердження Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів» від від 12 квітня 2012 р. № 578/5.