Газета «Консультант Кадровика», № 22 (178) 2018

Що день прийдешній нам готує?

Дізнайтеся, як зросте мінімальний розмір допомоги по безробіттю з 1 січня 2019 р., а також ознайомтеся зі змінами до Випуску 78 «Охорона здоров’я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженими наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31 жовтня 2018 р. № 1977, внаслідок яких відбудеться розмежування генерального директора або директора закладу та медичного директора.

Трудові правовідносини

Звільнення працівника у зв’язку з набранням законної сили вироком суду

У п. 8 ст. 40 Кодексу законів про працю України передбачена така підстава для звільнення як вчинення за місцем роботи розкрадання майна власника, встановленого вироком суду, що набрав законної сили, чи постановою органу, до компетенції якого входить накладення адміністративного стягнення. Проте набрання законної сили вироком суду є підставою для звільнення не лише у разі розкрадання, а й у випадках, коли такий вирок виключає можливість продовження працівником роботи. При цьому, на відміну від випадків розкрадання, таке звільнення буде вже не звільненням за ініціативою роботодавця, а звільненням на вимогу третіх осіб. Дізнайтеся, в яких же ситуаціях таке звільнення буде правомірним та як його провести, зокрема:

  • Який вирок суду є підставою для звільнення
  • Строк звільнення, умови, потрібні документи
  • Приклади можливих ситуацій та їх вирішення
  • Зразки документів і записи до трудової книжки

Охорона праці

Охорона здоров’я працівників на виробництві

Довідайтеся, які категорії працівників потребують особливих умов праці, як в цілому налагодити систему охорони здоров’я на виробництві та які першочергові заходи слід увести, для кого медичні огляди є обов’язковими і як їх проводити, які існують види інструктажів та які пільги мають працівники, що працюють у важких, небезпечних і шкідливих умовах.

Професійна класифікація

Класифікатор професій: пошук потрібних посад і проблеми застосування

Назви посад у трудових книжках мають відповідати Класифікатору професій, тому цей документ є необхідним для застосування у кадровій діяльності, особливо під час складання штатних розписів. Ознайомтеся з кількома існуючими методиками пошуку в Класифікаторі професій потрібних назв, а також дізнайтеся, чому слід вчасно враховувати зміни, що періодично до нього вносяться.

Управління персоналом

Як обрати потрібного кандидата

На ринку праці величезна кількість охочих знайти або змінити роботу й бази відповідних інтернет-сайтів переповнені різноманітними резюме. Однак підшукати працівника, який би відповідав усім вимогам за вакантною посадою, як і раніше, складно. Дізнайтеся, як полегшити процес обрання потрібного кандидата, у т. ч. якщо на одну вакансію є кілька претендентів, а також від співпраці з якими типами людей краще утриматися.

Зворотний зв’язок

Працівник, який є прийомним батьком, звернувся з проханням надати йому відпустку «на дітей» — чи повинні ми надати йому таку відпустку, зважаючи на те, що його дружина є прийомною матір’ю дитини?

На нашому приватному підприємстві працівник оформлений як сумісник (основним місцем його роботи є інше, теж приватне, підприємство), наразі він виявив бажання працювати в нас за сумісництвом ще за однією посадою — чи можна так зробити, адже це фактично буде вже його третя робота?

У яких випадках виникає право працівника на поворотне прийняття на роботу після його звільнення внаслідок скорочення чисельності або штату працівників?

Чи обов’язково на підприємстві вести Книгу обліку руху трудових книжок і вкладишів до них, якщо працівники при звільненні пишуть окремі розписки за отримання трудових книжок?

Наша працівниця вступила у жовтні цього року до аспірантури й наразі просить видати їй трудову книжку, оскільки її вимагають в аспірантурі для внесення відповідного запису, а ще кажуть, що тепер трудова має зберігатися в них. Чи повинні ми за таких обставин видати працівниці трудову книжку — адже вона не звільнялася з роботи?

Відповіді на ці та інші запитання читайте на сторінках нашої газети.

Календар кадровика

У кожному номері газети — календар кадровика на два місяці із зазначенням усіх святкових і неробочих днів та тих, в які тривалість робочого дня зменшується на одну годину, підсумком робочого часу при 40-годинному робочому тижні, а також важливими датами, в які слід не забути привітати рідних та друзів зі святами або ж подати відповідні звіти до державних органів.

Нормативно-правові акти

З кожним номером — вкладка з нормативними актами, яку можна легко вирвати з газети, робити поряд з текстом необхідні записи та зберігати в окремій теці. Наразі — постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу» від 19 вересня 2018 р. № 792.