Газета «Консультант Кадровика», № 22 (202) 2019

Корисні поради для роботи
Взаємодія кадрової служби з профспілкою
Правильне вирішення питань нормування та оплати праці відіграє важливу роль у збільшенні продуктивності праці працівників. Яка роль у цьому профспілки, та як саме взаємодіє в цих питаннях з нею кадрова служба — читайте в цьому матеріалі.

Трудові правовідносини
Відпустка без збереження заробітної плати: особливості надання та оформлення
Більшість відпусток без збереження заробітної плати, які можуть надаватися працівникам відповідно до законодавства, не залежать від пори року. Про особливості надання та оформлення таких відпусток ми і дізнаємося з цієї статті.

«Сторонні» обов’язки кадровика
Автомобіль на підприємстві
Для використання власного автомобіля працівника (як легкового, так і вантажного або автобуса) в господарській діяльності підприємства можуть виникати різні підстави.

Складні питання для профі
Приймаємо на роботу іноземців
Часто виникає потреба підсилити кадровий потенціал висококваліфікованими спеціалістами. Однак потрібних фахівців бракує, тож доводиться запрошувати на роботу іноземного спеціаліста. Яким чином правильно оформити на роботу іноземного працівника? Як отримати дозвіл на використання праці іноземних спеціалістів та які документи слід готувати до подання у відповідні інстанції? Які санкції застосовуються в разі залучення до роботи іноземця без дозволу? Чи варто кадровикам заводити на нього трудову книжку та який запис туди вносити? Усі ці запитання розглянуті у статті.

Актуальні роз’яснення
Охорона праці
Організаційні документи
Соціальне страхування

Зразки документів
Приклад заявки щодо визначення категорій працівників, які підлягають періодичному медичному огляду, яку мають подати роботодавці до 01.12.2019 р.

Тестування з української
Ступені порівняння прикметників: творення і правопис
Здається, що складного може бути у творенні прикметників? Великий — більший — самий більший… Чекайте, чи вірно буде «найбільший»? А як же сказати «більш яскравіший» чи «яскравіший»? З огляду на те, що у тестуванні держслужбовців ступеням порівняння прикметників присвячене окреме запитання, в цій статті йтиметься саме про правопис прикметників

Зворотний зв’язок
Як правильно надати допомогу на поховання тимчасово переміщеним особам?

Календар кадровика

У кожному номері газети — календар кадровика на два місяці із зазначенням усіх святкових і неробочих днів та тих, в які тривалість робочого дня зменшується на одну годину, підсумком робочого часу при 40-годинному робочому тижні, а також важливими датами, в які слід не забути привітати рідних та друзів зі святами або ж подати відповідні звіти до державних органів.

Нормативно-правові акти

З кожним номером — вкладка з нормативними актами, яку можна легко вирвати з газети, робити поряд з текстом необхідні записи та зберігати в окремій теці. Наразі — Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади» від 19.09.2019 р. № 117-IX.