Газета «Консультант Кадровика», № 23 (203) 2019

Корисні поради для роботи
Охорона праці під час виконання робіт в осінньо-зимовий період
Відповідно до державних, міжгалузевих і галузевих нормативних актів про охорону праці працівник зобов’язаний піклуватися про особисту безпеку та здоров’я, а також про безпеку та здоров’я оточуючих людей у процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території будівельного майданчика, знати та виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту, проходити у встановленому порядку попередні та періодичні медичні огляди.
Взаємодія кадрової служби з профспілкою
На великих підприємствах зі складною організаційною структурою та вузькою спеціалізацією окремих структурних підрозділів можлива також взаємодія кадрової служби із профспілкою за участі інших структурних підрозділів.

Трудові правовідносини
Про перезавантаження влади: державна служба
Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади» від 19.09.2019 р. № 117-IX, який набрав чинності 25.09.2019 р., вніс низку суттєвих змін до законів України, серед яких є Закон України «Про державну службу». Зміни стосуються спрощення порядку прийняття на державну службу та внесення додаткових підстав її припинення. Також закон передбачає запровадження контрактної державної служби та відсторонення держслужбовців тощо. Так, контракт про проходження державної служби укладатимуть на строк до трьох років. Детальніше про це — у статті.

Складні питання для профі
Відмова у видачі та анулювання дозволу на працевлаштування іноземця
Зупинення розгляду заяви про видання або продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, про внесення змін до такого дозволу відбувається на підставі норм ст. 428 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. № 5067-VI. У разі наявності підстав для зупинення розгляду заяви територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, не пізніше наступного робочого дня приймає рішення про зупинення розгляду заяви, в якому зазначаються підстави для його прийняття. Копія рішення про зупинення розгляду заяви надсилається роботодавцеві поштою з повідомленням про вручення та електронною поштою не пізніше наступного робочого дня після прийняття рішення.

Скорочена тривалість робочого часу
Складовою права на відпочинок згідно з Конституцією України є скорочена тривалість робочого часу. Скорочений робочий час встановлюється законодавством для працівників певних категорій і оплачується в такому ж розмірі як працівникам відповідних категорій за умови повної тривалості щоденної роботи.

Професійна класифікація
Професії та посади, пов’язані із будівництвом: розгляд практичних ситуацій
Будівництво — це така галузь економіки, яка завжди активна. Якщо в країні є певне економічне зростання, доводиться будувати щось нове. А якщо криза — ремонтувати та підтримувати в належному технічному стані ті об’єкти, зокрема житлові будинки, які були побудовані раніше. Про деякі проблеми, які виникають під час визначення потрібних професії у сфері будівництва, ми і розповімо у цій статті.

Зразки документів
Відомість про наявність і технічний стан транспортних засобів і техніки, а також про громадян, які працюють на підприємстві, в установі та організації на таких транспортних засобах і техніці

Шпаргалка кадровика
Правила прийняття на роботу непрацюючої жінки, яка має дитину віком до трьох років
Прийняття на роботу позаштатного працівника: чи можливо
Запис у трудовій книжці: відповідно до штатного розпису чи Класифікатора професій

Процедура звільнення працівника, який хворіє понад чотири місяці

Актуальні роз’яснення
Локальні документи
Трудовий договір
Умови праці

Тестування з української
Відмінювання числівників — нічого складного!
У правилах відмінювання числівників майже немає винятків, але все одно більшість стикається з труднощами, коли необхідно провідміняти числівники, що перевищують першу десятку. Звичайно, на письмі такі числівники передаються цифрами (якщо вони порядкові — з нарощуванням), але проблеми можуть виникнути тоді, коли їх необхідно озвучити. Тож розглянемо у цій статті всі нюанси, що стосуються цієї теми.

Зворотний зв’язок
Яку позначку слід поставити в табелі обліку використання робочого часу під час надання відпустки працівнику як учаснику бойових дій?
Чи має підприємство оплатити листок непрацездатності (тема: листок непрацездатності), в якому не вказано діагноз або спеціальний шифр захворювання?

 

Календар кадровика

У кожному номері газети — календар кадровика на два місяці із зазначенням усіх святкових і неробочих днів та тих, в які тривалість робочого дня зменшується на одну годину, підсумком робочого часу при 40-годинному робочому тижні, а також важливими датами, в які слід не забути привітати рідних та друзів зі святами або ж подати відповідні звіти до державних органів.

Нормативно-правові акти

З кожним номером — вкладка з нормативними актами, яку можна легко вирвати з газети, робити поряд з текстом необхідні записи та зберігати в окремій теці. Наразі — розпорядження КМУ «Про перенесення робочих днів у 2020 році» від 23.10.2019 р. № 995-р; роз’яснення Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області щодо заповнення звіту за формою № 1-ПА від 01.11.2019 р.; наказ Державної служби статистики України «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Державної служби статистики України від 18 серпня 2014 року № 242 «Про затвердження форми державного статистичного спостереження № 7-тнв (річна) «Звіт про травматизм на виробництві у 20__ році»» від 21.10.2019 р. № 348; наказ Національного агентства України з питань державної служби «Про затвердження Порядку розроблення посадових інструкцій державних службовців категорій «Б» та «В» від 11.09.2019 р. № 172-19.