Газета «Консультант Кадровика», № 24 (204) 2019

Трудові правовідносини
Приймаємо на роботу переселенця
Протистояння на сході України торкнулася багатьох громадян, вплинувши на всі сфери життя. Сьогодні у кадровій практиці нерідко трапляються випадки, коли підприємство бере на роботу переселенців із зони конфлікту на сході держави. Тому відразу виникає низка запитань: чи дозволяється на загальних підставах прийняти на роботу таку особу? Як бути із терміном випробування? Які є пільги для переселенців та компенсації для роботодавців? Що робити, якщо переселенець має у трудовій книжці лише запис про прийняття на роботу й офіційно не звільнений? Чи має такий працівник обов’язково звільнитися з попереднього місця роботи, якщо воно розташоване на непідконтрольній Україні території? Чи можна взагалі приймати на роботу такого працівника? Практика ставить чимало запитань, відповіді на які ви знайдете в матеріалі нижче.
Працівники-донори: особливості трудових відносин
Як свідчить статистика, серед різних пільгових категорій працівників на більшості підприємств, установ, організацій (далі — підприємств) працівники-донори не так часто зустрічаються, як, наприклад, жінки з дітьми або деякі інші пільгові категорії. Але якщо на підприємстві є хоча б один донор, кадровики мають бути добре обізнаними зі всіма особливостями трудових відносин із цією пільговою категорією працівників.
Актуальні роз’яснення
Робочий час
Оплата праці
Припинення трудового договору
Сумісництво

Професійна класифікація
Про перезавантаження влади: державна служба
Практично кожне підприємство, установа, організація (далі — підприємство) дбає про безпеку своєї діяльності. Для цього можуть використовуватися як послуги різних сторонніх охоронних фірм та/або агентств із безпеки, так і власні працівники на відповідних посадах.
Практична допомога
Коли варто видавати наказ про перенесення робочих днів?
Підписання документів виконуючим обов’язки
Відпустка випускнику ПТНЗ

Граничний вік перебування в запасі
Зразки документів
Графік відпусток

Зворотний зв’язок
Навіщо потрібні Примітки 1 та 2 додатку В до Класифікатора професій?
Тестування з української
Узгодження числівника й іменника: секрети правопису
Зазвичай, числівники використовуються у сполученні з іменниками. І якщо числівники багато хто на письмі замінює цифрами (навіть, коли це недоречно), то іменник, який узгоджується з числівником, замінити неможливо. Тож у цій статті ми розглянемо усі нюанси узгодження числівника й іменника, тим паче, що у тестуванні держслужбовців з української цьому присвячене окреме питання.
Календар кадровика
У кожному номері газети — календар кадровика на два місяці із зазначенням усіх святкових і неробочих днів та тих, в які тривалість робочого дня зменшується на одну годину, підсумком робочого часу при 40-годинному робочому тижні, а також важливими датами, в які слід не забути привітати рідних та друзів зі святами або ж подати відповідні звіти до державних органів.
Нормативно-правові акти
З кожним номером — вкладка з нормативними актами, яку можна легко вирвати з газети, робити поряд з текстом необхідні записи та зберігати в окремій теці. Наразі — витяг із наказу Національного агентства України з питань державної служби «Про затвердження Типових професійно-кваліфікаційних характеристик посадових осіб місцевого самоврядування» від 07.11.2019 р. No 203-19.