Газета «Консультант Кадровика», № 3 (183) 2019

Трудові правовідносини

Звільнення посадових осіб за повторні адміністративні правопорушення

У трудовому законодавстві вже майже чотири роки передбачено обов’язок роботодавця звільняти певні категорії посадових осіб за повторні адміністративні правопорушення у деяких сферах діяльності, але й досі про цю підставу для звільнення поки що мало можна знайти коментарів у профільній періодичній та науково-практичній літературі. Тож дізнайтеся, кого саме та за які повторні порушення роботодавець повинен звільнити за ч. 2 ст. 41 КЗпП, а також ознайомтеся з порядком звільнення у відповідних випадках.

Курс для новачків

Переміщення на інше робоче місце

Трудове законодавство України гарантує працівникові дотримання тих умов трудового договору, які були обумовлені при його укладенні. Однак у процесі роботи можуть виникати певні обставини, які потребують як значних змін на кшталт переведення чи змін істотних умов праці, так і незначних, приміром переміщення. Почнемо розглядати такі можливі «пертурбації» з найпростішої й ознайомимось з кадровими питаннями, пов’язаними з переміщенням, а саме:

  • Що вважається «переміщенням»
  • Порядок і правила оформлення
  • Зразок наказу про переміщення
  • Основна відміна від переведення

«Сторонні» обов’язки кадровика

Військовий облік і звітність у роботі кадровика: підстави та організаційні документи*

*Закінчення. Початок у № 2 (182).

У попередньому номері ми розглянули норми щодо кількості працівників, які повинні займатися на підприємстві веденням військового обліку, ознайомилися з їхніми завданнями та обов’язками, а також з’ясували, яким чином внести відповідні зміни до окремих посадових інструкцій, «додавши» туди обов’язки з військового обліку (як за згодою працівника, так і без неї). Наразі дізнаймося, як можна покласти на працівника додаткові обов’язки з військового обліку у добровільному порядку, кого саме можна призначити відповідальним за організацію ведення військового обліку, а також яким чином про таке призначення слід повідомити військкомат.

Професійна класифікація

Шукаємо супервайзерів, працівників соціальної сфери та водіїв небезпечних вантажів

На деяких торгових фірмах в Україні іноді використовується назва посади «супервайзер», якої нема у Класифікаторі професій. Також останнім часом набуває популярності створення на великих підприємствах відділу соціального розвитку, але мало хто знає, які посади можна передбачити для його працівників. Виникає плутанина і у випадках, коли з’являється потреба у водіях для перевезення специфічних вантажів. Тож наразі «знайдемо» потрібні назви професійних робіт і з’ясуємо, у чому полягають завдання та обов’язки відповідних працівників.

Управління персоналом

Залежність клієнтів від співробітників

Роботодавці, навчаючи працівників, безпосередньо пов’язаних з обслуговуванням клієнтів, приділяють багато уваги їхнім знанням продуктів та адміністрування, досить часто випускаючи з поля зору важливі аспекти клімату самих відносин співробітників з клієнтами. Між тим, через співробітників підприємства можна опосередковано впливати на клієнтів й підвищувати таким чином прибутки. Дізнайтеся, як це зробити, втілити на практиці й стати для свого роботодавця просто незамінним фахівцем з управління персоналом.

Зворотний зв’язок

Чи можна звільнити працівника під час його тимчасової непрацездатності, якщо строк випробування вже завершується й результати його незадовільні?

Працівник звільняється за власним бажанням, директор підписав наказ про його звільнення, але одразу пішов у відпустку — чи може головний бухгалтер своїм підписом завірити записи у трудовій книжці або ж слід чекати повернення директора?

Чи можна звільнити працівника за п. 5 ст. 40 КЗпП, підсумувавши періоди його двох останніх хвороб, якщо кожен з них був приблизно по три місяці, а перерва між ними — усього один тиждень?

Як правильно обчислювати двотижневий строк попередження працівником роботодавця про звільнення за власним бажанням — з дня подання працівником заяви про звільнення чи з дати, вказаної у заяві?

Чи можна у разі переведення працівника з одного підприємства на інше, звільнити і прийняти його однією датою?

Наш директор вважає, що надавати донорам день відпочинку можна тільки після кожного дня здавання крові, але деякі з них мають бажання «зберегти» цей день і використати пізніше — чи можна задовольнити їх прохання?

Відповіді на ці та інші запитання читайте на сторінках нашої газети.

Тестування з української

Наголошуємо слова: культура правильної вимови

У тестуванні на знання державної мови одне із запитань буде присвячене правильному наголошуванню слів. Досить часто люди звикають до неправильного наголошування слів і поступово починають вважати його нормою. На жаль, наразі навіть диктори радіо та телебачення нерідко припускаються помилок у наголошуванні слів. Та зрештою,будь-яка людина може помилятися, проте будемо прагнути до того, аби таких помилок було якомога менше.

Календар кадровика

У кожному номері газети — календар кадровика на два місяці із зазначенням усіх святкових і неробочих днів та тих, в які тривалість робочого дня зменшується на одну годину, підсумком робочого часу при 40-годинному робочому тижні, а також важливими датами, в які слід не забути привітати рідних та друзів зі святами або ж подати відповідні звіти до державних органів.

Нормативно-правові акти

З кожним номером — вкладка з нормативними актами, яку можна легко вирвати з газети, робити поряд з текстом необхідні записи та зберігати в окремій теці. Наразі — розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перенесення робочих днів у 2019 році» від 10 січня 2019 р. № 7-р. та наказ Міністерства соціальної політики України «Про затвердження Мінімальних вимог безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці» від 29 листопада 2018 р. № 1804.