Газета «Консультант Кадровика», № 6 (186) 2019

Трудові правовідносини

Звільнення працівника у зв’язку з порушенням правил прийняття на роботу

У трудовому законодавстві передбачені й такі підстави для звільнення, як порушення встановлених правил прийняття на роботу. Тож дізнайтеся про порядок і конкретні правові підстави такого звільнення, довідайтеся, якими можуть бути правила прийняття на роботу, а також ознайомтеся з належними формулюваннями для оформлення необхідних документів.

Курс для новачків

Суміщення професій (посад): встановлення та скасування

Іноді роботодавці пропонують своїм працівникам виконувати окрім їхньої власної ще й іншу певну роботу на засадах суміщення. Зазвичай, така пропозиція є вигідною для всіх — працівникам це дає змогу заробити додаткові гроші, підвищуючи інтенсивність праці, але не збільшуючи при цьому тривалість робочого часу, а роботодавцям — можливість зекономити певні кошти, оскільки доплата за суміщення буде меншою, аніж оплата праці нового співробітника. Дізнайтеся, за яких умов встановлення суміщення буде правомірним, як його документально оформити та, за потреби, скасувати.

«Сторонні» обов’язки кадровика

Відділ кадрів та юридична служба: як працювати разом

Нещодавно ми вже розглядали питання, які виникають під час взаємодії відділу кадрів та бухгалтерії, оскільки налагодити ефективну роботу між цими структурними підрозділами без дублювання їх окремих функцій інколи досить складно. Аналогічна ситуація відбувається й під час співпраці кадровиків підприємства з юристами, тому наразі детально розглянемо деякі питання організації взаємодії між відділом кадрів та юридичною службою, зокрема:

  • Правова робота у відділі кадрів
  • «Точки дотику» з юридичною службою
  • Варіанти взаємодії кадровиків та юристів
  • Документальне оформлення взаємозв’язків

Професійна класифікація

Шукаємо фахівців з сервісного обслуговування та працівників комісії із соцстрахування

Аби продукція підприємства користувалася попитом на ринку, вона у багатьох випадках має належним чином обслуговуватися, проте кадровикам знайти у Класифікаторі професій досить важко назви посад для працівників, які займаються сервісним обслуговуванням. Також на кожному підприємстві, де чисельність застрахованих осіб складає понад 15 працівників, створюється комісія із соціального страхування, тому виникає запитання, чи можна ввести до штатного розпису підприємства посади працівників, які б спеціалізувалися лише на допомозі у роботі комісії? Тож наразі для допомоги кадровикам ми підшукаємо найбільш підходящі назви посад для фахівців з сервісного обслуговування та працівників комісії із соціального страхування.

Управління персоналом

Ефективні способи щоб переконати керівника

У спілкування з людьми, у т. ч. і з керівництвом, варто використовувати певні психологічні методи, які допоможуть переконати їх прийняти певне рішення або зробити необхідні висновки. Дізнайтеся, як діяти, які фактори впливу та правила дипломатії варто враховувати, а також як підготуватися до розмови з керівником, коли його вкрай необхідно переконати прийняти ваші пропозиції.

Зворотний зв’язок

На підприємстві згідно зі штатним розписом працює всього 15 працівників — чи обов’язково у цьому разі затверджувати правила внутрішнього трудового розпорядку?

Чи можна оголосити догану працівникові, якщо він систематично недотримується встановленого порядку збереження ввірених йому матеріальних цінностей, але поки ще це не призвело до їх псування, а лише створює загрозу цього?

Працівник повідомив, що збирається брати учать у виборах Президента як спостерігач й сказав, щоб ми розраховували на його відсутність десь протягом трьох днів. Але в нас безперервне виробництво, у вказані ним дні він має працювати й замінити його наразі нема ким. Чи можемо ми за таких обставин відмовити працівникові увільнити його від роботи на вказані ним дні?

Працівник вже вдруге у поточному календарному році просить надати йому відпустку без збереження заробітної плати — чи можна задовольнити його прохання?

Відповіді на ці та інші запитання читайте на сторінках нашої газети.

Тестування з української

Стилістичні помилки у слововживанні: яке слово обрати?

Чистота усного мовлення та грамотність на письмі зазвичай залежить саме від правильного слововживання, адже багато помилок спричинені калькованими з російської мови словосполученнями. Тож ознайомтеся з найпоширенішими помилками у слововживанні, а також з нормативними формами, які, сподіваємося, допоможуть зробити вашу мову чистішою та милозвучнішою.

Календар кадровика

У кожному номері газети — календар кадровика на два місяці із зазначенням усіх святкових і неробочих днів та тих, в які тривалість робочого дня зменшується на одну годину, підсумком робочого часу при 40-годинному робочому тижні, а також важливими датами, в які слід не забути привітати рідних та друзів зі святами або ж подати відповідні звіти до державних органів.

Нормативно-правові акти

З кожним номером — вкладка з нормативними актами, яку можна легко вирвати з газети, робити поряд з текстом необхідні записи та зберігати в окремій теці. Наразі — наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Про затвердження Зміни № 8 до національного класифікатора ДК 003:2010» від 15 лютого 2019 р. № 259 та дайджест судової практики Великої Палати Верховного Суду (рішення, внесені до ЄДРСР за період з 02.01.2019 по 01.02.2019) від 2 лютого 2019 р. (витяг).