Газета «Консультант Кадровика», № 6 (210) — 7 (211) 2020

Законодавство
Огляд змін
Актуально
Інструкції для роботодавців, які мають право на допомогу по частковому безробіттю
Порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого КМУ з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затверджено постановою КМУ від 22.04.2020 р. № 306.
Обов’язкова умова для допомоги по частковому безробіттю
Зміни до порядку виплати допомоги по частковому безробіттю
Перелік змін до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон
Зміна правил видання листків непрацездатності у зв’язку з карантином
Особливості заповнення листків непрацездатності на період самоізоляції

Трудові відносини
Укладення письмового трудового договору
Трудовий договір із працівниками може укладатися у письмовій або усній формі. Про випадки, в яких слід обов’язково укладати трудовий договір саме у письмовій формі, а також про те, як його правильно оформляти, ми і розповімо в цій статті.
Час відпочинку
Відпустки та інші пільги працівникам, які навчаються
Здебільшого, під час масових хвороб, а поготів — у період епідемії, вищі навчальні заклади, як і школи, закриваються. Такі кроки є цілком логічними, адже студенти перебувають в одному приміщенні протягом дня та постійно контактують один з одним. Однак незважаючи на те що на всій території України запроваджено карантин, навчальні заклади відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19» від 16.03.2020 р. № 406 та листа Міністерства освіти і науки України від 25.03.2020 р. № 1/9-176 зобов’язані працювати в новому форматі — форматі дистанційного навчання. Навчальні відпустки залежно від певних обставин можуть бути оплачуваними та безоплатними, а також по-різному оформлятися. Про правила їх надання — в матеріалі
Шаблони і форми
Форма довідки-виклику № Н-5.01
Перелік нормативно-правових актів, які дають змогу укладати контракт

Професійна класифікація
Професії, пов’язані з експлуатацією різних транспортних засобів
Практично на кожному підприємстві, установі, організації (далі — підприємство) є транспортні засоби: від звичайних автомобілів до спеціальних транспортних засобів для перевезення специфічних вантажів та/або виконання спеціальних операцій технологічного характеру. У цій статті ми розглянемо деякі ситуації, пов’язані з визначенням назв професій і посад працівників, які працюють на таких транспортних засобах, та оформленням документів кадрового характеру.
Корисні поради
Зворотний зв’язок
Робочий час
Ненормований робочий час: застосовуємо правильно
Є категорії працівників, для яких не можна встановити точну норму робочого часу, оскільки коло їхніх трудових обов’язків періодично змушує їх виконувати роботу понад нормальну тривалість робочого часу. Такі працівники працюють у режимі ненормованого робочого часу. Для кого можна його встановити? Чим компенсується робота із ненормованим робочим часом? Відповіді на ці та інші запитання читайте у статті.
Оплата праці
Зменшення зарплати працівникам: правила та можливість
Через запровадження карантину у більшості підприємств зменшився дохід, а отже вони зіткнулися з неможливістю виплати заробітної плати працівникам у повному розмірі. У зв’язку із скороченням витрат на оплату праці роботодавець може зменшити розмір заробітної плати, лише дотримуючись норм законодавства. Про правила та можливості зменшення заробітної плати працівникам — у статті
Алгоритми та додатки
ВИДИ ПЕРЕВЕДЕНЬ
Вступ
Трудові відносини

Правила оформлення переведення працівників на інше підприємство
Внаслідок карантинних заходів, спричинених пандемією коронавірусу, значно погіршилася кон’юнктура ринків збуту. Це змусило багатьох підприємців змінювати структуру свого бізнесу та переорієнтовуватися з тих галузей, які стали збитковими на більш привабливі напрями діяльності. Іноді це супроводжується і переведенням частини персоналу з нерентабельних підприємств на інші, які стали більш перспективними за нинішніх умов.
Переведення в іншу місцевість
Переведення працівника на роботу в іншу місцевість разом із підприємством
На практиці перевести працівника на роботу в іншу місцевість можна як разом із підприємством, так і на інше підприємство. В останньому випадку (переведення на інше підприємство) процедура оформлення такого переведення передбачає звільнення працівника на підставі п. 5 ст. 36 КЗпП незалежно від розташування іншого підприємства. Процедура переведення працівника на роботу в іншу місцевість разом із підприємством буде
регулюватися іншими нормами КЗпП, хоча і в цьому випадку можливе також його звільнення, хоча і з інших підстав.

Тимчасові переведення
Тимчасові переведення на іншу роботу: коли можливе та як правильно оформити
Перевести працівника на іншу роботу на тому ж самому підприємстві можна як безстроково, так і тимчасово. Зокрема про безстрокове (постійне) переведення йдеться у ч. 1 ст. 32 КЗпП, у якій зазначається, що перевести працівника на іншу роботу, у т. ч. на тому ж підприємстві, можна лише за його згодою, за винятком випадків, передбачених у ст. 33 КЗпП. У свою чергу у ст. 33 КЗпП йдеться саме про випадки тимчасового переведення на іншу роботу, які ми і розглянемо далі детальніше.
Переведення на легшу роботу
Переведення працівників на легшу роботу за станом здоров’я
Трапляються випадки, коли у працівника погіршується або змінюється стан здоров’я, внаслідок чого він уже не може працювати на своїй роботі, хоча в нього зберігається «загальна» працездатність. Тоді згідно із законодавством роботодавець повинен перевести працівника на легшу роботу або звільнити його. Про правові підстави для такого переведення та його оформлення ми і дізнаємося з цієї статті.
Переведення окремих категорій жінок
Переведення на легшу роботу окремих категорій жінок: правове регулювання та порядок оформлення
Якщо працівник за станом здоров’я та відповідно до медичного висновку потребує переведення на легшу роботу, роботодавець зобовязаний це зробити. Але у КЗпП існує також окрема норма, яка регулює переведення на легшу роботу не всіх категорій працівників, а лише окремих категорій працівниць-жінок, які не обов’язково повинні мати для цього поганий стан здоров’я. Про це — у статті.
Корисні поради
Зворотний зв’язок
Переведення в межах підприємства

Переведення на іншу роботу на тому самому підприємству
Переведення на іншу роботу в межах підприємства вважається одним із найпростіших переведень з усіх, що передбачені КЗпП. Проте навіть у цьому разі виникають запитання щодо того, як правильно його оформити. Тож особливості такого переведення розглянемо детальніше у статті.
Алгоритми та додатки
Зміст 2020 р. Перше півріччя

Календар кадровика
У кожному номері газети — календар кадровика на два місяці із зазначенням усіх святкових і неробочих днів та тих, в які тривалість робочого дня зменшується на одну годину, підсумком робочого часу при 40-годинному робочому тижні, а також важливими датами, в які слід не забути привітати рідних та друзів зі святами або ж подати відповідні звіти до державних органів.

Номер на profpressa.com: 

https://profpressa.com/vydannya/consultant-kadrovyka/