Газета «Консультант Кадровика», № 8 (212) 2020

Законодавство
Огляд змін
Актуально
Етапи карантину
Забезпечення роботи в умовах літньої спеки

Час відпочинку
Оформлення щорічних відпусток
Влітку на більшості підприємств значна частина працівників іде у щорічні відпустки. Якщо відпустка працівника завчасно запланована та передбачена графіком відпусток, то з її оформленням у роботодавця не виникне проблем. Про те, як правильно та своєчасно оформити графік відпусток на підприємстві, та які ще документи, пов’язані із графіком відпусток, зазвичай можуть складатися — йдеться у цій статті.
Соціальні відпустки
Соціальна відпустка на дітей — теорія та практика
Чинним законодавством України визначено перелік категорій працівників, які мають додаткові гарантії у сфері законодавства про працю. Одна з таких гарантій — відпустка для працівників, які виховують дітей. Вона має певні особливості, що стосуються періоду отримання, тривалості, документального оформлення. Та й надається така відпустка не кожному працівникові, який виховує дітей. Про ці та інші нюанси, пов’язані з наданням соціальної відпустки на дітей, читайте далі у статті.
Трудові відносини
Звільнення за ініціативи працівника: в останній день відпустки та під час неї
Більшість працівників намагаються використати свої відпустки в літній період. Трапляється, що під час відпустки в когось із них виникає бажання або необхідність звільнитися. Згідно із законодавчими нормами працівник може ініціювати своє звільнення як без жодних пояснень, так і зазначивши поважну причину. Стаття допоможе розібратися в тому, як звільнити працівника за його бажанням під час або в останній день відпустки та уникнути можливих помилок.
Шаблони і форми
Приклад заповненого графіка надання відпусток
Приклад ведення журналу оперативного обліку щорічних відпусток працівників

Професійна класифікація
Працівники служб охорони та безпеки: професійні особливості та відмінності
Всі підприємства дбають про збереження своїх матеріальних цінностей, а також про безпеку фінансово-господарської (економічної) діяльності, а іноді й окремих посадових осіб. Забезпечують охорону майна та окремих людей працівники служб охорони або безпеки, яких кадровикам слід правильно розрізняти під час оформлення різної кадрової документації та розробки організаційних документів щодо створення на підприємстві зазначених служб.
Корисні поради
Зворотний зв’язок
Пільги працівникам
Жінка-працівник: основні правила для роботодавця
Застосування праці жінок має свої особливості та відмінності. Для них передбачено чимало гарантій. Йдеться про обмеження у використанні праці жінок на певних роботах та їх залучення до різних видів робіт. Також жінка має гарантії стосовно звільнення за ініціативою роботодавця, заборони у відмові під час прийняття на роботу через певні обставини та одержання спеціальних додаткових відпусток. Про все це — у статті.
Оплата праці
Виплати працівникам-сумісникам
На багатьох підприємствах є працівники-сумісники, які, крім основної роботи, виконують у вільний від неї час іншу оплачувану роботу на умовах трудового договору на тому самому чи іншому підприємстві. Як оплачується їхня праця? Чи мають сумісники право на оплату відпусток, відряджень і тимчасової непрацездатності? Читайте про це у статті.
Робочий час
Оформлення роботи на свята та у вихідні дні
Незважаючи на те що більшість працівників у святкові та вихідні дні відпочиває, деякі з них можуть бути залучені до роботи. Порядок та умови залучення до роботи у свята та вихідні дні передбачені законодавством. Утім під час практичного застосування цих норм виникає чимало запитань. Тому у статті йдеться про правила оформлення такої роботи та її оплату.
Алгоритми та додатки
Календар кадровика

 

Номер на profpressa.com: 

https://profpressa.com/vydannya/consultant-kadrovyka/