Газета «Консультант Кадровика», № 9 (213) 2020

Законодавство
Огляд змін
Трудові відносини
Оформлення праці сезонних працівників
Восени на підприємстві часто виникає потреба прийняти працівника тимчасово на певний сезон, адже саме протягом такого сезону мають виконуватися конкретні роботи. Працівники, які виконуватимуть таку роботу, будуть вважатися «сезонними», а трудові відносини з ними є відмінними від загальновстановлених та мають свої особливості. Про оформлення їхньої праці розповімо у статті.
Відрядження
Службове відрядження Україною: вивчаємо особливості
Одним із можливих обов’язків будь-якого працівника може бути службове відрядження. Під час працевлаштування можливість поїздок, навіть нетривалих, стає каменем спотикання для особи, яка шукає роботу. Тому роботодавцеві варто ретельно ознайомлювати працівників із аспектами роботи, а всі деталі щодо посади вносити до посадових інструкцій. Про головні засади відрядження Україною читайте далі у статті.
Шаблони і форми
Приклад Положення про службові відрядження
Форма звіту № 1-ПА (квартальна)

Професійна класифікація
Освітянські категорії в різні часи
У різних галузевих випусках Довідників кваліфікаційних характеристик професій працівників, зокрема у розділі «Кваліфікаційні вимоги» кваліфікаційних характеристик, часто зазначаються вимоги щодо потрібної освіти, які на цей час є застарілими і не відповідають сучасним нормам законодавства про освіту. У зв’язку з цим кадровикам іноді важко визначити, чи відповідає одержана працівником у 70–80 рр. освіта сьогоднішнім вимогам. Тож, у статті роз’яснимо, як визначити чи відповідає освіта працівника посаді та чим у таких випадках керуватися.
Працівники у сфері пожежної безпеки
На жаль, у спекотне літо цього року знову загострилася проблема пожеж на різних об’єктах, зокрема, у лісах і сільськогосподарських угіддях. Для того, щоб ефективно займатися профілактичною роботою щодо недопущення пожеж, а також правильно організовувати заходи з їх гасіння, потрібні працівники тих професій, які б спеціалізувалися на зазначених питаннях. Про все це розповімо у статті.
Корисні поради
Зворотний зв’язок
Оплата праці
Утримання «відпускних» у разі звільнення
Іноді працівник пише заяву на звільнення відразу після відпустки. Досить часто така відпустка надається йому «наперед», тобто за ще невідпрацьовані ним дні робочого року. Чи повинен роботодавець у такому випадку утримувати із зарплати працівника суму «зайво» сплачених «відпускних»? І якщо так, то які документи для цього необхідно оформити? Як правильно розрахувати кількість невідпрацьованих днів, за які була надана відпустка, та суму, яку потрібно за них повернути? Відповіді на ці та інші запитання читайте у статті.
Охорона праці
Відсторонення/усунення від роботи: випадки та загальні правила
Досить часто працівники відділу кадрів звертаються за допомогою, щоб правильно відторонити працівника від роботи. Що може бути підставою для цього, які дії працівника можуть призвести до відсторонення та як правильно його оформити? На всі ці питання та про те, що необхідно врахувати роботодавцеві, оформлюючи цю процедуру, відповімо у статті.
Алгоритми та додатки
Календар кадровика

 

Номер на profpressa.com: 

https://profpressa.com/vydannya/consultant-kadrovyka/