Описка в наказі про звільнення не свідчить про його незаконність

Допущення роботодавцем помилки у наказі при зазначенні норми Кодексу законів про працю (далі — КЗпП), що є підставою для звільнення, не свідчить про незаконність такого звільнення.

Саме такого висновку дійшов Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду у своїй постанові від 27 березня 2019 р. у справі № 524/3490/17-ц.

Так, суд не визнав достатнім аргументом для задоволення позову про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди доводи, що підставою для звільнення у заяві працівника зазначено п. 1 ст. 36 КЗпП, проте в наказі підставою для звільнення зазначено п. 1 ст. 26 КЗпП, тобто в обох документах звільнення відбулося за різними статтями та причинами.

Водночас, Верховний Суд зауважив, що позивач не позбавлений можливості звернутися із заявою про виправлення описки у наказі про звільнення, але при цьому зазначена описка не впливає на правильність та обґрунтованість висновків судів першої та апеляційної інстанції щодо правомірності звільнення.