Перенесення робочих днів у поточному році

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про перенесення робочих днів у 2019 році» від 10 січня 2019 р. № 7-р, для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями в суботу та неділю, у 2019 році варто перенести наступні робочі дні:

  • з вівторка 30 квітня на суботу 11 травня;
  • з понеділка 30 грудня на суботу 21 грудня;
  • з вівторка 31 грудня на суботу 28 грудня.

Але враховуючи, що пропозиції Уряду щодо перенесення робочих днів, викладені у відповідних розпорядженнях, є лише рекомендацією, яка може бути як використана роботодавцями, так і ні, ми пропонуємо альтернативний варіант перенесення робочих днів у 2019 році.

Так, на наш погляд, для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями в суботу та неділю, у 2019 році варто перенести наступні робочі дні:

  • з вівторка 30 квітня — на суботу 27 квітня (адже краще відпрацювати «наперед», аніж відпочивати «у борг» як запропоновано у розпорядження Уряду);
  • з п’ятниці 10 травня — на суботу 4 травня (у розпорядженні Уряду таке перенесення не зазначено внаслідок його рекомендації зробити 11 травня робочим днем, але якщо ви не використаєте цю пропозицію Уряду, то буде логічним відпрацювати за 10 травня 4-го числа);
  • з понеділка 30 грудня — на суботу 21 грудня;
  • з вівторка 31 грудня — на суботу 28 грудня.

Також пам’ятайте, що згідно з ч. 5 ст. 67 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) видати необхідний наказ (розпорядження), погоджений із виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), буде потрібно не пізніше, ніж за два місяці — адже таке перенесення призводить до зміни графіка роботи підприємства, а тому слід дотримуватися двомісячного строку попередження, зазначеного у ч. 3 ст. 32 КЗпП.