Перевод на другую должность сотрудника, который находится в отпуске по беременности и родам

Форуми: 

Помогите пожалуйста!!!! Реально ли согласно нашего законодательства перевести женщину находящуюся в отпуске по беременности и родам на другую должность, начальник подразделения непротив....Если да то на какие статьи ссылаться ...и как это законно сделать... Кадры отказывают, говорят, что это нереально.Только после выхода с этого отпуска...

При наличии согласия самой женщины - можно.

Трудовое законодательство Украины не содержит запрета на перевод на другую должность работника, который находится в отпуске (хоть в ежегодном, хоть в декретном). Поэтому такой перевод не будет нарушением, ведь и до, и после перевода за работником сохраняется рабочее место (должность).
Единственное обязательное условие - это согласие самой работницы на перевод (ч. 1 ст. 32 КЗоТ). Т.е. Вам необходимо получить или её письменное согласие, или (если она сама является инициатором перевода) заявление на перевод. Для этого Вам будет необходимо или попросить её прийти на работу и написать один из этих документов (если это возможно по состоянию её здоровья), или объяснить ей, что именно нужно написать и отправить к ней кого-то из сотрудников, чтобы они привезли уже написанный и подписанный ею документ. Хотя оба варианта допустимы (и заявление на перевод, и письменное согласие на него), всё же предпочтительным в Вашем случае является вариант с заявлением - тогда однозначно видно, что инициатива исходит от работника и "придраться" будет не к чему. Относительно позиции Ваших кадровиков - пусть покажут норму, которая запрещает перевод во время отпуска с согласия работника. Не показали? Конечно, не показали, потому что её просто нет. А у нас разрешено все, что не запрещено законом.

Перевід декретчиці.

Доброго дня! Цікавить ситуація. Працівниця перебуває в відпустці по догляду за дитиною до 3-х років ( на її місці працює інша особа за строковим договором).Почула про реорганізацію установи та з декрету, не виходячи на роботу, написала заяву про переведення до новоствореного підприємства .Особа, що працює на її місці, також написала аналогічну заяву, проте на час декретної відпустки основного працівника. Про обидвох осіб бухгалтерія повідомила ДФС.Питання полягає в тому, чи можна в даному випадку однією датою спочатку прийняти декретчицю та тим же числом продовжити їй декретну відпустку , а іншим наказом оформити тимчасового працівника. Дуже потрібна допомога. Дякую.

Звісно, можна.

Щоправда, дещо незрозуміле "переведення" на новостворене підприємство - Ви описуєте ситуацію так, начебто проходить реорганізація підприємства (шляхом злиття,приєднання, поділу, виділення, перетворення - байдуже як саме), але водночас говорите про "прийняття" на роботу особи, що перебуває у відпустці, продовженні ціє відпустки та прийняття на роботу іншого працівника. Проте якщо відбувається саме реорганізація (а не ліквідація), то трудові відносини з працівниками автоматично продовжуються (не припиняються), оскільки новоутворена юридична особа є правонаступником попередньої, у т. ч. й в якості роботодавця (див. ч. 4 ст. 36 КЗпП - "У разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується"). Тобто взагалі-то не має потреби ані видавати наказ про повторне прийняття на роботу працівнків, ані про продовження декретної відпустки (адже працівників ніхто не звільняв і відпустку ніхто не припиняв).

Дякую за коментар. Насправді

Дякую за коментар. Насправді ситуація наступна: підприємство створено з нуля, ніякого правонаступництва, в тому числі і щодо працевлаштування працівників в керівництва не існує.Проте, зважаючи на те, що в іншій аналогічній установі заплановане масове вивільнення працівників (повна ліквідація), наш керівник, маючи потребу в кадрах, вирішив направити лист клопотання про звільнення працівників в порядку переведення на наше підприємство. Попередньо це питання узгоджувалося також з відповідними працівниками. Звичайно, що всі виявили бажання перевестися. З міркувань людяності, наш керівник запропонував перевестися і працівникам у декретних відпустках, щоб вони не залишилися в майбутньому без роботи, через це і виникла така ситуація з декретчиками. В законодавстві не знайшла заборони щодо переведення працівника, що перебуває в відпустці по догляду за дитиною, проте вирішила, що не буде лишнім проконсультуватися на форумі. Як розумію, можна з відпустки оформити переведення. А тоді подальше вибуття у декрет також оформляти наказом?

Так, можна оформити звільнення за переведенням.

Звісно, це дещо інша ситуація, якщо підприємства різні й не пов'язані між собою.
Оскільки звільнення за переведенням на інше підприємство не є звільненням за ініціативи роботодавця й працівники, які перебувають у декретних відпустках, самі висловилюють такий намір, подаючи відповідні заяви, ніщо не заважає задовольнити їх бажання й звільнити з роботи за п. 5 ст. 36 КЗпП.
Щодо декретної відпустки, то вона автоматично припиняється в день звільнення з роботи. Тому у разі працевлаштування за новим місцем роботи (а звільнення за переведенням на інше підприємство теж є працевлаштуванням за новим місцем роботи), така відпустка має знову оформлюватися на новому місті роботи.