№21 (201) 2019 / Складні питання для профі

Строки виплати відпускних

Коли тепер найпізніше слід виплатити відпускні працівникові, якщо відпустка розпочинається у понеділок? А якщо вона триває один день, відпускні також потрібно виплатити до її початку?

Відповідно до змін, внесених у ст. 21 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР, заробітна плата працівникам за весь час відпустки (відпускні) виплачується до початку відпустки, якщо інше не передбачено законодавством, трудовим або колективним договором.

Тож якщо в локальних актах з питань оплати праці залишилися чинними «старі» норми про виплату відпускних за три дні до її початку і працівник у заяві не просить перенести ці строки, то виплачувати відпускні слід за три дні (тут маються на увазі календарні дні).Якщо відпустка триває один день, відпускні також слід виплатити до її початку, якщо працівник у заяві не просить перенести виплату.

Якщо відпустка розпочинається у понеділок, відпускні також слід виплатити до її початку, а це, як правило, п’ятниця чи субота — останній робочий день перед вихідним на підприємстві. При цьому слід враховувати режим роботи банку, що обслуговує рахунок підприємства.

Принагідно додамо, що підприємство самостійно вирішує, чи виплачувати працівникові разом з відпускними частину заробітної плати за період до початку відпустки.